Jazda konna

  • Mamy dojrzałe konie, ale też

    Mamy dojrzałe konie, ale też

  • młodziaki

    młodziaki

  • i żrebaki

    i żrebaki

Nasza specjalność

Wyjątkową atrakcją kwatery są hucuły – konie wyhodowane we wschodnich Karpatach, pochodzące od tarpana. Pierwsze nasze konie przyjechały z Bieszczadów, ze Stadniny Koni Huculskich w Seredniem Małym, a następne urodziły się już w Puszczy. Hucuły to nieduże, spokojne konie, które szczególnie dobrze nadają się do nauki jazdy dla osób początkujących. Ich zrównoważony temperament doskonale sprawdza się również podczas wycieczek w terenie.

Konie cały dzień przebywają na 10-hektarowej łące ze stawami. Zimą dostają siano do paśnika, a do żłobu trochę owsa. A gdy nadchodzą ciepłe dni i owoce zarumieniają się na drzewach, to dla koni znajdą się też jabłka i gruszki.

Jazdy prowadzi instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna. Udostępniamy toczki lub kaski (mamy różne rozmiary) oraz ogłowia i siodła. Można też jeździć na oklep (na hucułach siedzi się bardzo wygodnie).

Proponujemy jazdy dla początkujących i mało zaawansowanych na lonżowniku. Jeźdźcy bardziej zaawansowani mogą wybrać jazdę w terenie. Zawsze sprawdzamy stopień zaawansowania jeźdźca, aby dobrać odpowiedniego konia oraz czas i stopień trudności jazdy terenowej. Uczestnicy jazd są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Script logo