Logo

Jazda konna

  • Mamy dojrzałe konie, ale też

    Mamy dojrzałe konie, ale też

  • młodziaki

    młodziaki

  • i żrebaki

    i żrebaki

     Atrakcją kwatery są hucuły – prymitywne konie wyhodowane we wschodnich Karpatach. Nasze przyjechały z Bieszczadów, ze Stadniny Koni Huculskich w Seredniem Małym, a cztery urodziły się już w Puszczy. Hucuły to nieduże, spokojne konie, które szczególnie dobrze nadają się do nauki jazdy dla osób początkujących. Ich zrównoważony temperament doskonale sprawdza się również podczas wycieczek w terenie.

     Konie cały dzień przebywają na 10 hektarowej łące z dwoma stawami dla żab i źródłem wody pitnej i trzecim stawem z rybami (część ze stawem rybnym jest dzierżawiona od sąsiada). Tutaj też zimą konie dostają siano do paśnika, a do żłobu trochę owsa z dodatkiem kredy i witamin. A jak nadchodzą ciepłe dni i już owoce zarumienią się na drzewach to i jabłka i gruszki znajdą się dla koni.

     Jazdy prowadzi Andrzej Karczewski - instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna, lub inna upoważniona osoba, mająca takie uprawnienia. Każda osoba przed jazdą podpisuje oświadczenie o braku przeciwwskazań medycznych do uprawiania jazdy konnej, w przypadku niepełnoletnich robi to jeden z rodziców lub opiekunów. Udostępniamy toczki lub kaski (mamy różne rozmiary), oraz ogłowia i siodła, choć zainteresowani mogą jeździć na oklep (hucuły są bardzo wygodne).

     Prowadzimy jazdy dla początkujących i mało zaawansowanych na lonżowniku, natomiast jeźdźcy bardziej zaawansowani mogą wybrać jazdę w terenie. Zawsze sprawdzamy stopień zawansowania jeźdźca, aby dobrać do niego odpowiedniego konia, oraz czas i stopień trudności jazdy terenowej. Uczestnicy jazd mają ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

     Organizujemy jedno- i kilkudniowe rajdy po Puszczy Białowieskiej i jej okolicach. Trasa i czas trwania rajdu - do uzgodnienia.

CENNA DO UZGODNIENIA

Uwaga!
Jazda może się nie odbyć z powodu pogody. Nasze konie cały czas spędzają na pastwisku, więc kiedy pada deszcz lub śnieg - są mokre, a mokrych koni nie siodłamy.

     Zapoznaj się z galerią zdjęć naszych koni w ramach naszej oferty.

 

Kwatera agroturystyczna Tarpan oferująca noclegi w Puszczy Białowieskiej czeka na Ciebie. Jazda konna w Puszczy Białowieskiej tylko u nas.

Script logo